Google ujawnia kolejną dziurę w Windows

7 maja 2015, 08:52

Google ujawnia szczegóły dziury w Windows 8.1. Luka nie została załatana przez Microsoft. Błąd, o którym mowa, pozwala na przeprowadzenie ataku na piaskownicę przeglądarki Chrome, Adobe Readera i inne programy.



Pozew o ciasteczka-zombie

2 sierpnia 2010, 11:49

Do Sądu Okręgowego w San Francisco trafił pozew przeciwko wielkim witrynom wykorzystującym technologię tzw. zombie cookies. W pozwie wymieniono m.in. ABC, MySpace, MTV czy ESPN oraz firmę Quantcast, twórcę ciasteczek-zombie.


Pozew zbiorowy przeciwko Intelowi, Apple'owi i Google'owi

20 kwietnia 2012, 12:08

Sąd przyjął pozew zbiorowy, jaki przeciwko firmom Apple, Google, Intel, Adobe, Intuit, Lucasfilm i Pixar wystosowali ich byli pracownicy. Wymienione firmy są oskarżano o to, że zawarły umowę, której celem było zaniżanie płac poprzez dławienie konkurencji


Pozew przeciwko Silverlightowi

4 lipca 2008, 10:48

Firma Gotuit Media podała do sądu Microsoft twierdząc, że oprogramowanie Silverlight, które ukazało się w ubiegłym roku i ma być na rynku internetowego wideo konkurencją dla Adobe Flash i Quicktime, narusza należące do niej patenty.


Blokowanie reklam coraz powszechniejsze

12 sierpnia 2015, 10:35

Firmy Adobe i Pagefair infomują, że gwałtowanie rośnie liczba internautów korzystających z oprogramowania do blokowania reklam. Jest już ich niemal 200 milionów.


Nokia 3601

Z Microsoftu do Nokii

11 września 2010, 09:37

Stephen Elop, były menedżer Microsoftu, został dyrektorem wykonawczym Nokii. Elop ma pomóc fińskiej firmie we wzmocnieniu jej pozycji rynkowej przede wszystkim dzięki swojemu doświadczeniu na rynku oprogramowania.


Serwer Apache ignoruje ustawienia Internet Explorera

10 września 2012, 13:18

Spór o technologię DNT, o którym informowaliśmy przed kilkoma tygodniami, staje się coraz ostrzejszy. Opensource’owy serwer HTTP Apache zyskał łatkę, dzięki której ignoruje ustawienia DNT w Internet Explorerze 10


Ekspert ostrzega przed... Firefoksem

30 marca 2009, 16:51

Mikko Hypponen, dyrektor ds. badań firmy F-Secure, przestrzega przed używaniem... Firefoksa. Najgorszym z możliwych wyborów jest, jego zdaniem, wykorzystywanie Firefoksa pod Windows.


Zainfekowane nielegalne pliki

29 grudnia 2015, 11:36

Firma Bitsight przeprowadziła badania wśród 30 700 swoich klientów i okazało się, że w 25% z tych firm pracownicy pobierają pirackie treści. Problemem jest jednak nie sam fakt korzystania z takich treści, co niebezpieczeństwo związane z ich pobieraniem. Z badań Bitsight wynika bowiem, że 38% pirackich gier i 43% pirackich aplikacji było zarażonych szkodliwym oprogramowaniem.


Przeciętny pirat ma programy warte 5000 pln

13 września 2010, 11:48

Jak informuje Puls Biznesu, na komputerze przeciętnego polskiego użytkownika można znaleźć nielegalne oprogramowanie o łącznej wartości 5000 złotych. Takie wnioski wyciągnęli eksperci z firmy Mediarecovery, którzy przeprowadzili ponad 300 analiz związanych z piractwem.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk